Bezprievanová klimatizácia Samsung WindFree™ Pure 1.0 s elektrostatickým filtrom PM1.0 pre domáce použitie

Novinka pre rok 2021 pre byty a rodinné domy je nástenná klimatizačná jednotka WindFree™ Pure 1.0 s jedinečnou WindFree™, alebo bezprievanovou technológiou od spoločnosti Samsung. Jednotka je špeciálne vybavená čističkou vzduchu s elektrostatickým filtrom PM1.0 pre ľudí s veľkou požiadavkou na čistotu vzduchu, Freeze Wash funkcionalitou (popísaná nižšie) a Smart ovládaním.

Elektrostatický filter PM1.0 zachytí 99% prachových častíc do veľkosti 1 μm (minimálna veľkosť prachovej častice, ktorú zachytí filter je 0,3 μm) a navyše filter sterilizuje (zničí) mikroorganizmy v prostredí použitím elektrostatického filtra.

V posledných rokoch sme svedkami narastajúceho dopadu znečistenia vzduchu na kvalitu vzduchu v našich bytoch a rodinných domoch. Vhodnou voľbou je preto klimatizačná jednotka Samsung s elektrostatickým filtrom, ktorá zabezpečí čistejší vzduchu.

Sterilizácia a čistenie

Jednotka WindFree™ Pure1.0 je vybavená elektrostatickým filtrom PM1.0, ktorý pracuje ako čistička vzduchu. PM1.0 filter zachytí nielen prach do veľkosti 0,3 μm, ale zničí aj určitý typ baktérií (Escherichia okolo 99%, Staphylococcus aureus: okolo 99%), použitím elektrostatického filtra, ktorý sa skladá z dvoch hlavných častí. Prachové častice a baktérie najskôr prechádzajú cez elektrický nabíjač, ktorý produkuje negatívne ióny. Tieto ióny dajú časticiam prachu a baktériám negatívny náboj. Znečistený vzduch potom prechádza cez základný prachový filter, kde sa zachytia väčšie častice prachu. Záverečné dokonalé vyčistenie vzduchu je v časti, keď vzduch prechádza cez zbernú PM1.0 elektródu, ku ktorej sú negatívne nabité častice veľmi silne priťahované kladným nábojom elektródy.

Sterilizácia bola potvrdená britským certifikačným orgánom Intertek, ktorého výskum potvrdzuje, že elektrostatický filter PM1.0 odstráni až 99% mikroorganizmov. Elektrostatický filter PM1.0 si môže umyť každý užívateľ sám a tým si môže ušetriť časť nákladov na servis klimatizácie.

Freeze Wash - funkcia, ktorá udržuje jednotku bezchybne čistú

Unikátna jednotka WindFree™ Pure 1.0 je navyše vybavená funkciou Freeze Wash. Aktivovaním tejto funkcie sa jednotka zbaví 99% baktérií a jednotka, teda lamelový výmenník, kde sa usadzujú baktérie z dôvodu orosenia pri chladení, bude opäť dokonale čistá. Funkcia prepne jednotku do chladenia, tým podchladí výmenník vnútornej jednotky na -15 °C a spôsobí pokrytie výmenníka malou vrstvou námrazy. Pri následnom rozmrazení výmenníka sú usadené baktérie na výmenníku vyplavené z jednotky spolu s rozmrazenou vodou do odpadu.

Ak sa opäť zvýši hladina znečistenia, ktorá je signalizovaná na displeji, je potrebné opäť aktivovať funkciu Freeze Wash manuálne, alebo to za vás urobí umelá inteligencia. Upozornenie na znečistenie je možné nastaviť aj pomocou aplikácie SmartThings app.

Displej, ktorý signalizuje úroveň znečistenia klimatizácie

Klimatizačná jednotka Samsung WindFree™ Pure 1.0 je vymyslená tak, aby ovládanie a signalizácia znečistenia boli pre užívateľa maximálne príjemné. Preto je vnútorná jednotka vybavená krásnym novým displejom, kde je hladina znečistenia veľmi prehľadne znázornená. Laserový senzor umiestnený na čele displeja meria koncentráciu znečistenia prachom o veľkosti 10, 2.5 a 1.0μm a umelá inteligencia môže automaticky aktivovať funkciu samočistenia.

Hladina znečistenia je znázornená farbami: modrá je kvalita vzduchu skvelá, zelená je dobrá, žltá je obstojná, červená je veľmi slabá a je potrebné umyť elektrostatický alebo prachový filter, opätovne manuálne aktivovať funkciu Freeze Wash, alebo urobiť odborný servis.

Majte neustále prehľad o kvalite vzduchu pomocou aplikácie SmartThings

Vnútorná kvalitu vzduchu je neustále monitorovaná pomocou aplikácie Samsung SmarThings a to aj v prípade, keď je jednotka vypnutá. Prachový senzor teda neustále meria kvalitu vzduchu v miestnosti a automaticky posiela oznámenia pomocou aplikácie SmartThings, keď hladina znečistenia dosiahne žltú farbu (obstojná kvalita vzduchu), alebo červenú (veľmi slabá). Užívateľ tak môže okamžite odpovedať zapnutím jednotky a aktivovaním filtrácie.

Aplikácia Samsung SmartThings ponúka okrem monitorovania kvality vzduchu aj ovládanie pomocou hlasovej funkcie Bixby - zapnúť, alebo vypnúť jednotku, vybrať preferovaný režim chladenia, časovač, alebo monitorovať spotrebu elektrickej energie.

Klimatizácie Samsung ponúkajú už niekoľko rokov jedinečnú funkcia WindFree™

Aj nová jednotka WindFree™ Pure 1.0 je vybavená bezprievanovou funkciou WindFree™. Prúdením vzduchu cez tisíce mikrootvorov, ktoré sú umiestnené na čelnom paneli jednotky, sa vyhneme nepríjemnému prúdeniu chladného vzduchu. WindFree™ režim jemne fúka chladný vzduch do miestnosti a vytvára prostredie, kde ľudia môžu komfortne žiť a relaxovať bez nepríjemného prúdu chladného vzduchu.

MSD Company kladie veľký dôraz na odbornú montáž klimatizácie a autorizovaný servis

Tím našich odborníkov sa postará o celý predajný proces od obhliadky, poradenstva až po montáž klimatizácie. Skúsenosti našich projektových manažérov Vám pomôžu navrhnúť vhodné riešenie a vybrať správny typ klimatizácie. Riešení ako namontovať klimatizáciu je vždy niekoľko a naši skúsení odborníci Vám pomôžu vybrať to najjednoduchšie. Z tohto dôvodu odporúčame vždy urobiť obhliadku.

O našej dôveryhodnosti svedčí aj fakt, že sme už niekoľko rokov najväčší predajca klimatizácií SAMSUNG na Slovensku.

Rovnako ako montáž je dôležitý aj servis a záruka. Naša spoločnosť je autorizovaný servisný partner spoločnosti Samsung a rovnako máme vyškolených projektových manažérov a montážnych pracovníkov.

Od roku 1992 sa snažíme prinášať to najlepšie čo je na trhu v oblasti klimatizácií a určovať nové štandardy v kvalite dodávky a servisu klimatizácií.

Ceny a detaily k tejto klimatizácie si môžete pozrieť tu:

Samsung WindFree Pure