Montáž rekuperácie od MSD Company

Sme 30 rokov na trhu
Najväčší distribútor značky HEATPEX v SR
Showroom Bratislava a Prešov
Servisný partner - záručný aj pozáručný servis
Možnosť nákupu na splátky
Reagujeme do 48 hodín

Ako by mal prebiehať výber rekuperácie a potom samotná montáž?

Kde začať keď si chcem dať namontovať rekuperáciu a ako starať o zariadenie po samotnej montáži, aby mi dobre slúžilo? Správny postup pri výbere rekuperácie môže prebiehať nasledovne:

1. Správny výber zariadenia by mal začínať konzultáciou a dôkladnou obhliadkou, ktorá je ZADARMO!

Najlepší a najrýchlejší spôsob ako navrhnúť zariadenie je dať si navrhnúť rekuperačnú jednotku našimi odborníkmi, ktorí vypočítajú potrebný vzduchový výkon zariadenia, vyberú správny typ jednotky, určia trasy rozvodov vzduchu a pripravia presný a dobre premyslený návrh. Správny výber a návrh rekuperácie je dôležitým krokom pri zabezpečení efektívnej a energeticky úspornej budovy.

Máme veľmi veľa príkladom inštalácií, kde sme okrem rekuperácie nainštalovali aj klimatizáciu, tepelné čerpadlo alebo fotovoltiku. Naše skúsenosti nám umožňujú ponúknuť vám komplexné riešenia.

Ak máte záujem, prosím, kontaktujte nás čo najskôr, aby sme mohli Vám včas namontovať rekuperáciu, tak aby stavba nestála. Venujeme maximálnu pozornosť každému zákazníkovi, čo si vyžaduje veľké množstvo času, a preto je pre nás dôležité vedieť o Vašom záujme s dostačným časovým prestihom pred predpokladaným termínom montáže.

Pri výbere správnej rekuperačnej jednotky je nevyhnutné brať do úvahy nasledovné fakty:

 • Rekuperačné jednotky slúžia na úsporu energie pri vertaní a preto je dôležité si uvedomiť, že filtrujú, ohrievajú a chladia iba vzduch, ktorý prívádzajú. Samotná rekuperácia nevychladí a nevykúri dom. A preto:
  - Na vykurovanie
  musíte použiť ako hlavný zdroj napr. tepelné čerpadlo, ktoré treba správne skombinovať s rekuperáciou.
  - Ak by sme potrebovali chladiť,
  tak na komfortné chladenie je nutné použiť klimatizačné jednotky, ktoré treba správne skombinovať s rekuperáciou.
  Tieto informácie sú veľmi dôležité pre našich odborníkov.
 • Typ a výkon rekuperačnej jednotky je závislý od veľkosti vašej nehnutelnosti a počet osôb. Na základe týchto informácií náš odborník navrhne veľkosť jednotky a vyberie správne prevedenie. Najpoužívanejšie rekuperačné jednotky sú v centrálnom prevedení, ktoré môžu byť v nástennom, alebo podstronom prevedení s účinnosťou až 95%
 • Dôležitou súčasťou sú rozvody vzduchu z centrálnej rekuperačnej jednotky do jednotlivých miestností. Používame dlhodobo overený systém rozvodov ARIA CONNECT. Tento systém pre distribúciu vzduchu má najvyššiu triedu vzduchotesnosti ATC 1 (podľa štandardu EN 17192) a vďaka geniálnej a modulárnej technológií spájania jednotlivých častí potrubného systému OneClick® vyvinutú spoločnosťou HEATPEX je možné pripojiť všetky časti potrubného systému rýchlo a bez použitia akýchkoľvek nástrojov.
 • Rekuperačné jednotky pre rodinné domy sú zamerané na pohodlie, výbavu a komfort obyvateľov a preto je dôležité uvedomiť si aj výbavu zariadenia ako je čidlo CO2, Wifi ovládanie, pripojenie na nadradenú reguláciu atď...
 • Vďaka pochopeniu týchto rozdielov môžeme navrhnúť v rámci nezáväznej ponuky optimálnu rekuperačnú jednotku pre každý typ priestoru, čo zabezpečí pohodlnú a efektívnu prevádzku.

Ako pomoc pri financovaní nákupu rekuperácie Vám ponúkame nasledovné možnosti:

Ak uvažujete o kúpe rekuperácie môžete zvážiť rôzne možnosti financovania, ktoré vám umožnia dosiahnuť vaše ciele bez výrazného zaťaženia vášho rozpočtu, ktoré môžu byť prekážkou pri realizácií. Naša spoločnosť MSD Company spol. s r. o. ponúka našim zákazníkom rôzne možnosti financovania pre klimatizácie, tepelné čerpadlá, rekuperácie, fotovoltiky vrátane financovania aj ich kombinácií.

Možnosti financovania

2. Inštalujeme rekuperácie po celom Slovensku

Po schválení cenovej ponuky a podpise zmluvy sa začína samotná inštalácia. Naša spoločnosť sídli v Ivanke pri Dunaji a má zriadené pobočky v Prešove a Ružomberku. Montáž a servis rekuperačných jednotiek realizujeme vďaka našim pobočkám po celom Slovensku. Obhliadka je zdarma, preto neváhajte využiť túto možnosť získať kvalifikované poradenstvo a nezáväznú cenovú ponuku z blizkosti vašeho bydliska.

Naše vedomosti vychádzajú z 30 ročných skúseností a z nespočetného množstva inštalácií - sme odborníci.

Kvalitnú montáž a predovšetkým spoľahlivý servis rekuperácií môže zabezpečiť len spoločnosť s bohatými skúsenosťami v oblasti vetrania, chladenia a vykurovania, pretože rekuperačná jednotka je komplexným zariadením.

S viac ako 30-ročnými skúsenosťami v oblasti vzduchotechniky, vetrania, chladenia a vykurovania sme vášim dôveryhodným partnerom pre montáž a servis rekuperačných jendotiek na najvyššej odbornostnej úrovni. Naši projektoví manažéri disponujú dlhodobými odbornými skúsenosťami, ktorí precízne riadia vaše projekty, a naši vyškolení montážnici s potrebnými certifikátmi a školeniami zaručujú, že vaše tepelné čerpadlo bude spoľahlivo a efektívne slúžiť po celé roky.

Referencie spokojných zákazníkov, ako dôkaz našich úspešných inštalácií

Veľmi dobre vieme, že pri aj pri výbere rekuperačnej jednotky platí zásada referencie, referencie, referencie a treba si vyberať rekuperačnú jednotku u odborníka a spoľahlivého dlhodobého partnera. Na našej stránke venovanej referenciám pravidelne uverejňujeme nové referencie namontovaných rekuperácií, ako odôkaz, že inštalujeme veľký počet rekuperácií do rôznych prevádzok.

Prehľadný e-shop rekuperačných jednotiek s cenami.

Nájdete aj na našej na stránke e-shop rekuperačných jednotiek. Môžete si porovnať ceny a parametre, pozrieť rôzne typy rekuperácií, stiahnuť si prospekty a využiť prehľadné filtrovanie podľa rôznych parametrov. Samotný výber vhodnej rekuperačnej jednotky pre Váš objekt avšak určite odporúčame skonzultovať s našimi odborníkmi, ktorí vám radi pripravia nezáväznú cenovú ponuku.

3. Môžete sa na nás spoľahnúť aj po montáži rekuperácie, pretože poskytujeme zvýšenú 5 ročnú záruku!

Po úspešnom spustení rekuperácie vstupuje do platnosti záruka. Štandardná záruka zo zákona trvá 2 roky, my však poskytujeme zvýšenú záruku na 5 rokov na systém Heatpex v prípade dodávky rekuperačnej jednotky aj rozvodov vzduchu.

Už 30 rokov stojíme pri našich zákazníkoch aj v prípade poruchy. Spoľahlivý a rýchly servis rekuperácie môže zabezpečiť len spoločnosť s bohatými skúsenosťami v oblasti vetrania so skúsenými servisnými pracovníkmi.

4. Predsezónny servis

Naša služba nekončí inštaláciou. Staráme sa o vaše rekuperačné jednotky aj po dokončení montáže. Pravidelne ho udržiavame a kontrolujeme, aby ste mali istotu optimálneho výkonu a čistoty pred každou vykurovacou sezónou. Tento preventívny krok nám umožňuje odhaliť a vyriešiť potenciálne problémy ešte predtým, než príde chladné obdobie.

Chcem servis rekuperačnej jednotky

Neviete si rady s výberom?

Vypracujeme Vám cenovú ponuku.

0903 723 700

Produkty len od renomovaných značiek