Často kladené otázky pri výbere klimatizácie

Aká klimatizácia je vhodná pre Váš priestor?
keyboard_arrow_down

Typ klimatizácie pre Váš priestor závisí od veľkého množstva faktorov: dispozícia stavby, počet miestností, ktoré chcete riešiť, rozloha a orientácia miestností na svetové strany, potreby užívateľov, od účelu použitia a požadovaných funkcií klimatizácie. V neposlednom rade hrá veľkú úlohu aj dizajn klimatizačnej jednotky. Preto je vhodné, aby ste výber klimatizačného zariadenia konzultovali s našimi špecialistami, korí Vám po konzultácii a obhliadke daných priestorov poradia s výberom zariadení, ktoré budú najvhodnejšie pre Vaše priestory.

Akými doplnkovými funkciami a výbavou disponujú klimatizácie?
keyboard_arrow_down

Klimatizačné zariadenia sú vlastne tepelné čerpadlá vzduch-vzduch, čo znamená, že sú určené na chladenie aj vykurovanie. Je potrebné si teda uvedomiť, že klimatizáciou môžeme efektívne vykurovať do -7°C vonkajšej teploty. Z tohoto dôvodu sú klimatizácie vhodné aj na vykurovanie pre rodinné domy s neefektívnym vykurovaním, prípadne rekreačné chaty. Navyše majú vo výbave aj WIFI, takže máte plne pod kontrolou aj ovládanie na diaľku.Najnovšie klimatizačné jednotky sú vybavené novou funkcionalitou pre obmedzenie prúdenia studeného vzduchu ako je funkcia Wind Free (SAMSUNG), alebo Hada care (TOSHIBA). Ďalšia doplnková výbava podľa jednotlivých modelov je filtrácia vzduchu. Vnútorná jednotka môže byť vybavená mechanickými filtrami rôznych typov alebo elektrostatickými filtrami, kde dochádza k ničeniu rôznych baktérií, roztočov, vírusov a alergénov až do 0,001μm. Novinkou pre zariadenia sú zabudované čističky vzduchu priamo v klimatizačnom zariadení. Ako doplnkové funkcie pre zariadenia sú ovládanie cez Wifi aj s hlasovým ovládaním "Alexa", napojenie zariadením na inteligentnú domácnosť, ďalej rôzne šetriace režimy pomocou senzoru pohybu.

Čo je potrebné vedieť ešte pred kúpou klimatizácie?
keyboard_arrow_down

Platí zásada: referencie, referencie, referencie a teda vyberať si klimatizáciu u odborníka a u spoľahlivého partnera. Dajte na odporučenie od známeho. Trvajte na referenciách. Dôležitá je informácia koľko rokov je firma na trhu, či má servisné oddelenie a odborníkov na servis. Len odborník sa dokáže orientovať v sortimente a zvážiť Vaše požiadavky. Treba si objasniť podrobnosti a možnosti riešenia, spotrebu zariadenia, jeho hlučnosť, možnosti filtrácie a v neposlednom rade záručné a pozáručného podmienky. U nás je minimálna záruka 36 mesiacov. Naši odborníci Vám všetko vysvetlia, aby ste sa vedeli rýchlo zorientovať. Prečo si vybrať práve MSD Company? Sme na trhu od roku 1994 a od roku 2015 sme najväčším predajcom klimatizácií TOSHIBA a SAMSUNG. Máme vybudované servisné oddelenie a veľké množstvo referencií.

Produkty len od renomovaných značiek