Klimatizácie pre budovy, veľké objekty a developerské projekty

Naša inovácia zrkadlí vašu vlastnú: MSD Company – Váš partner pre klimatizačné a vykurovacie riešenia v inteligentných budovách.

V MSD Company vnímame vaše inovácie a spojili sme ich so svojou vášňou pre klimatizačné a vykurovacie systémy pre budúcnosť inteligentných budov. Naše služby zahŕňajú plný servis od prvej konzultácie a návrhu s projektantom až po realizáciu, a samozrejme, poskytujeme aj záručný a pozáručný servis.

Aké sú hlavné dôvody prečo by ste mali spolupracovať s našou spoločnosťou?

1. Inovatívne riešenia:

Náš tím prináša rovnakú dávku inovácie do projektov, aké vkladáte do svojich developerských úsilí. Navrhujeme riešenia, ktoré spĺňajú vaše vizionárske myšlienky.

2. Pohodlie a efektívnosť:

Naša práca sa nesústreďuje len na technické aspekty, ale zabezpečuje pohodlie a úsporu energie vo vašich budovách. Našimi riešeniami chceme prekonávať očakávania.

3. Ekologické riešenia na ceste k budúcnosti:

Sme hrdí na to, že naše nové klimatizačné systémy sú postavené na novom ekologickom chladive R32. Toto chladivo minimalizuje negatívny vplyv na životné prostredie a zároveň zabezpečuje efektívne a spoľahlivé chladenie.

4. Partnerstvo v raste:

Naša spolupráca nekončí pri aktuálnych projektových požiadavkách. Sme tu pre rastúce potreby vašich projektov, s riešeniami, ktoré sa škálujú podľa vášho vývoja.

Vedeli ste, že:

pracovná výkonnosť sa zreteľne znižuje pri teplote v miestnosti nad 24°C? Pri teplote 33°C klesá dokonca až pod 50%. Aj príliš vysoká vlhkosť vzduchu ovplyvňuje schopnosť sústrediť sa. Klimatizačné systémy TOSHIBA a SAMSUNG zaisťujú v miestnosti optimálnu klímu a bránia poklesu pracovného výkonu v dôsledku horúčavy.

Je dokázané, že v horúce dni sa znižuje výkonnosť a koncentrácia – pri fyzickej aj duševnej činnosti. To má nepriaznivý vplyv aj na pracovnú výkonnosť, ktorá klesá až o 70%. Všetky systémy TOSHIBA a SAMSUNG navyše dokážu vykurovať, takže je v kancelárii zaistená ideálna teplota v rozmedzí 19 až 25°C pri relatívnej vlhkosti vzduchu v rozmedzí 40 až 70%.

Aké produkty používame pri našich riešeniach pre developerské projekty?

Naše inovatívne riešenia pre komplexné inštalácie vo veľkých stavbách, ako sú kancelárske budovy, nákupné centrá alebo hotely, vyžadujú produkty najvyššej kvality. Preto sme spojili naše úsilie s dôveryhodnými partnermi, ako sú TOSHIBA a SAMSUNG. Systémy do veľkých budov sa delia na:

A) 2 – rúrkový systém: Tento systém je najčastejšie používaný a predstavuje spoľahlivý spôsob chladenia a vykurovania budov tepelným čerpadlom vzduch - vzduch. Výhody tohto systému sú nasledovné:

Jednoduchá inštalácia a flexibilita: Tento systém má len dve trasy – jednu pre chladenie a druhú pre vykurovanie, čo značne zlacňuje inštaláciu a redukuje náklady. Keďže systém pozostáva z 2 trás, tak všetky klimatizačné jednotky môžu naraz len chladiť, alebo vykurovať tepelným čerpadlom vzduch – vzduch v závislosti od ročného obdobia, alebo požiadaviek používateľa. Ostáva zachované samostatné ovládanie každej klimatizačnej jednotky ako zapnutie / vypnutie, nastavenie teploty, smer vyfukovania vzduchu, okrem zmeny režime medzi chladením a vykurovaním.

Veľkou výhodou je, že systém je veľmi flexibilný a rozvody je extra ľahké nainštalovať aj do starších a komplikovaných budov. Flexibilitu systému zvyšuje aj možnosť použitia rôznych typov vnútorných jednotiek do jedného systému ako sú: nástenné, kazetové, podstropné, kanálove, parapetné atď...

B) 3 – rúrkový systém: Najšetrnejší systém so spätným získavaním tepla vhodný na chladenie, alebo vykurovanie tepelným čerpadlom vzduch – vzduch a výhody tohoto systému sú viac než zjavné:.

Najúspornejšia a najkomfortnejšia prevádzka: Pomocou tohto systému je možné súčasné a nezávislé chladenie a vykurovanie. Táto technológia je so spätným získavaním tepla hlavne v presklených budovách s veľmi rozdielnym tepelným zaťažením v dôsledku orientácie na svetové strany alebo v miestnostiach, kde neustále vzniká odpadové teplo (serverovne, obchody s väčším výkonom osvetlenia). Chlad, alebo teplo z týchto miestností sa môže takmer bez strát použiť na vykurovanie, alebo chladenie iných miestností v budove. Zaručená je maximálna hospodárnosť! Samozrejmosťou je samostatné ovládanie každej klimatizačnej jednotky ako zapnutie / vypnutie, nastavenie teploty, smer vyfukovania vzduchu, aj zmena režimu medzi chladením a vykurovaním pre každú klimatizačnú jednotku.

Energetická efektívnosť: Technológia VRF, aj pre tento systém, umožňuje presné riadenie prúdenia chladiva do jednotlivých miestností alebo zón, čo vedie k vyššej energetickej účinnosti. Tým sa minimalizuje plytvanie energiou v porovnaní s konvenčnými systémami, kde sa chladivo stále zahrieva a ochladzuje.

Navyše vonkajšie jednotky sú vybavené inverterovou reguláciou kompresora, ktorá znižuje, alebo zvyšuje otáčky kompresora podľa požiadaviek na teplotu. Keď sa miestnosť podľa želania dostatočne ochladí alebo vykúri, invertor automaticky zníži otáčky kompresora. To na jednej strane šetrí energiu a na druhej strane znižuje mieru kolísania teploty v miestnosti. Vďaka regulácii otáčok kompresora je výkon len taký vysoký, aký treba. Keďže kompresor sa nemusí neustále zapínať a vypínať, predlžuje sa aj životnosť klimatizačných jednotiek.

Široký prevádzkový rozsah: Inovatívna technológia umožňuje použitie v rozmedzí vonkajšej teploty od -25 do +52°C. Vďaka tomu je možné systém používať v režime chladenia aj v režime vykurovania.

Inteligentné riadenie: VRF systémy Toshiba sa často dodávajú s pokročilými ovládacími systémami a možnosťami pre inteligentné riadenie, ktoré umožňujú monitorovanie a riadenie systému z diaľky.

24 – hodinová prevádzka: VRF systémy sú vhodné na nepretržitú prevádzku v miestnostiach s citlivou technikou a zaručujú konštantnú teplotu miestnosti.

Spoľahlivosť a dlhá životnosť: Značka TOSHIBA a SAMSUNG znamená najvyššiu kvalitu bezporuchovú prevádzku

Ekologické riešenie: Väčšina systémov VRF je navrhnutá s ohľadom na environmentálnu udržateľnosť. Vysoká energetická účinnosť a používanie ekologických chladív prispievajú k zníženiu negatívneho vplyvu na životné prostredie.

Naše riešenia v spolupráci s TOSHIBA a SAMSUNG znamenajú spoľahlivý, energeticky efektívny a udržateľný prístup k klimatizácii a vykurovaniu vo veľkých budovách. S nami môžete byť istí, že váš projekt bude mať kvalitu, ktorú si zaslúži.

 

Neviete si rady s výberom?

Vypracujeme Vám cenovú ponuku.

0903 723 700

Produkty len od renomovaných značiek