Montáž tepelného čerpadla od MSD Company

Sme 30 rokov na trhu
Najväčší distribútor značiek SAMSUNG a TOSHIBA v SR
Showroom Bratislava a Prešov
Servisný partner - záručný aj pozáručný servis
Možnosť nákupu na splátky
Reagujeme do 48 hodín

Ako by mal prebiehať výber tepelného čerpadla a potom samotná montáž?

Projektovaniu a samotnému výberu tepelného čerpadla je nutné venovať väčšiu dôležitosť než pri výbere plynového kotla. Správny postup pri výbere tepelného čerpadla môže prebiehať nasledovne:

1. Správny výber zariadenia by mal začínať konzultáciou a dôkladnou obhliadkou, ktorá je ZADARMO!

Najlepší a najrýchlejší spôsob ako navrhnúť zariadenie je dať si navrhnúť tepelné čerpadlo našimi odborníkmi, ktorí vypočítajú potrebný výkon zariadenia, vyberú správny typ zariadenia a pripravia presný a dobre premyslený návrh tepelného čerpadla a cenovú ponuku aj v niekoľkých variantoch. Zameriavame sa na efektivitu, energetickú úspornosť a dlhodobú spoľahlivosť. 

Pri obhliadke diskutujete aj o Vašej predstave vykurovania, príprave teplej vody, chladenia, ohrevu bazénu atď... a možnostiach ako správne využiť a implementovať nielen tepelné čerpadlo, alebo aj ako kombinovať fotovoltiku, klimatizáciu a rekuperáciu s tepelným čerpadlom. 

Máme veľmi veľa príkladom inštalácií, kde sme okrem tepelného čerpadla nainštalovali aj fotovoltiku, rekuperačnú jednotku, alebo klimatizáciu. Naše skúsenosti nám umožňujú ponúknuť vám komplexné riešenia.

Ak máte záujem, prosím, kontaktujte nás čo najskôr, aby sme mohli včas namontovať tepelné čerpadlo pred vykurovacou sezónou. Venujeme maximálnu pozornosť každému zákazníkovi, čo si vyžaduje veľké množstvo času, a preto je pre nás dôležité vedieť o Vašom záujme s dostačným časovým prestihom pred predpokladaným termínom montáže.

Niekoľko dôležitých informácií, ktoré si treba uvedomiť už pri samotnom zámere dať si namontovať tepelné čerpadlo sú:

  • Typ a výkon tepelného čerpadla je závislý od možností vašej nehnutelnosti a použitého vykurovacieho systému. Najpoužívanejšie tepelné čerpadlá sú vzduch - voda, pretože získavajú energiu z vonkajšieho vzduchu, ktorý je ZADARMO a je k dispozícií všade. Menej používané sú voda - voda a zem -voda.
  • Najvhodnejšie je kombinovať tepelné čerpadlo s podlahovým vykurovaním, kvôli vyššej ploche podlahového vykurovania a nižšej teplote vody vo vykurovacom systéme. Ale za istých okolností môže byť tepelné čerpadlo kombinované aj s radiátormi, ale takéto použitie si vyžaduje schválenie od nášho odborníka.
  • Samozrejmosťou je použitie tepelného čerpadla aj na veľmi efektívny ohrev teplej úžitkovej vody na sprchovanie (ďalej len TÚV), alebo aj na ohrev bazénu.
  • Tepelné čerpadlo má ešte niečo navyše a to je CHLADENIE. Tepelné črpadlo už zo svojej konštrukčnej podstaty dokáže niečo, čo nedokáže žiadny iný zdroj tepla, a to chladiť. Samozrejme to vyžaduje adekvátny chladiaci systém. Často sú využívané nákladné chladené stropy, prípadne zaujímavou a lacnejšou možnosťou sú aj dodatočné klimatizačné jednotky tzv. fan - coily. Alebo ak si zvolíte tepelné čerpadlo SAMSUNG, ktorý ponúka tepelné čerpadlo EHS TDM s možnosťou priameho napojenia na bezprievanové klimatizačné jednotky tzv. Wind Free, alebo napojenie na obľúbené kanálové jednotky. 

Ako pomoc pri financovaní nákupu tepelného čerpadla Vám pomôžeme vybaviť podporu zo štátnych dotácií "Zelená domácnostiam", alebo "Obnov dom".

Ak uvažujete o kúpe tepelného čerpadla, iste vás poteší informácia o dostupnej štátnej podpore s názvom "Zelená domácnosť" alebo "Obnov dom". Naša spoločnosť, MSD Company s.r.o., má relevantné certifikáty a od začiatku týchto programov sme úspešne pomohli mnoho zákazníkom získať finančnú podporu na nákup a inštaláciu tepelných čerpadiel zo štátnych zdrojov.

Poskytuje aj ďaľšie možnosti finacovania ako sú "Predaj na splátky", alebo "Bankový úver". Viac informácií nájdete na odkaze:

Možnosti financovania


2. Inštalujeme tepelné čerpadlá po celom Slovensku

Po schválení cenovej ponuky a podpise zmluvy sa začína samotná inštalácia. Naša spoločnosť sídli v Ivanke pri Dunaji a má zriadené pobočky v Prešove a Ružomberku. Montáž a servis tepelných čerpadiel realizujeme vďaka našim pobočkám a sieti partnerov po celom Slovensku.

Naše vedomosti vychádzajú z 30 ročných skúseností a z nespočetného množstva inštalácií - sme odborníci.

Kvalitnú montáž a predovšetkým spoľahlivý servis tepelného čerpadla môže zabezpečiť len spoločnosť s bohatými skúsenosťami v oblasti vykurovania ale predovšetkým aj z oblasti chladenia. Pretože tepelné čerpadlo je hlavne chladiacim zariadením s kompresorom a chladiacou látkou, ktoré využíva teplú stranu kompresorového obehu.

S viac ako 30-ročnými skúsenosťami v oblasti chladenia a tiež aj vykurovania sme vášim dôveryhodným partnerom pre montáž a servis tepelných čerpadiel na najvyššej odbornostnej úrovni. Naši projektoví manažéri disponujú dlhodobými odbornými skúsenosťami, ktorí precízne riadia vaše projekty, a naši vyškolení montážnici s potrebnými certifikátmi a školeniami zaručujú, že vaše tepelné čerpadlo bude spoľahlivo a efektívne slúžiť po celé roky.

 

Referencie spokojných zákazníkov, ako dôkaz našich úspešných inštalácií

Veľmi dobre vieme, že pri tepelných čerpadlách platí zásada referencie, referencie, referencie a treba si vyberať tepelné čerpadlo u odborníka a spoľahlivého dlhodobého partnera. Na našej stránke venovanej referenciám pravidelne uverejňujeme nové referencie namontovaných tepelných čerpadiel ako odôkaz, že inštalujeme veľký počet tepelných čerpadiel.

MSD Company tepelné čerpadlá referencie

Prehľadný e-shop tepelných čerpadiel s cenami.

Nájdete aj na našej na stránke e-shop tepelných čerpadiel. Môžete si porovnať ceny a parametre, pozrieť rôzne typy tepelných čerpadiel, stiahnuť katalógy a využiť prehľadné filtrovanie podľa rôznych parametrov. Samotný výber vhodného tepelného čerpadla pre Váš objekt avšak určite odporúčame skonzultovať s našimi odborníkmi, ktorí vám radi pripravia nezáväznú cenovú ponuku.

Katalóg tepelných čerpadiel


3. Môžete sa na nás spoľahnúť aj po montáži tepelného čerpadla, pretože poskytujeme štandartnú 3 ročnú záruku, alebo predĺžená 5 ročnú zaruka na tepelné čerpadlo - sme na trhu už 30 rokov.

Po úspešnom spustení tepelného čerpadla vstupuje do platnosti záruka. Štandartná záruka zo zákona trvá 2 roky, my však ako štadart poskytujeme 3 roky, alebo máte možnosť si za príplatok doplatiť exkluzívnu 5-ročnú záruku na tepelné čerpadlá.

Už 30 rokov stojíme pri našich zákazníkoch aj v prípade poruchy. Spoľahlivý servis tepelného čerpadla môže zabezpečiť len spoločnosť s bohatými skúsenosťami v oblasti chladenia, pretože tepelné čerpadlo je predovšetkým zariadením s kompresorom a chladiacou látkou. 

4. Predsezónny servis

Naša služba nekončí inštaláciou. Staráme sa o vaše tepelné čerpadlo aj po dokončení montáže. Pravidelne ho udržiavame a kontrolujeme, aby ste mali istotu optimálneho výkonu pred každou vykurovacou sezónou. Tento preventívny krok nám umožňuje odhaliť a vyriešiť potenciálne problémy ešte predtým, než príde chladné obdobie.

Chcem servis tepelného čerpadla

Neviete si rady s výberom?

Vypracujeme Vám cenovú ponuku.

0903 723 700

Produkty len od renomovaných značiek